21.03.2014 - Po raz kolejny nasza młodzież wyjechała na pięciotygodniowe praktyki w ramach programu Leonardo da Vinci. Tym razem 3. dziewczyny zrealizują staże w Hotelu Mercure w Manchesterze, 2. w Hotelu Cedar Court w Huddersfield, a 5. Uczniów pracować będzie w Hotelu Old Burn w Grantham. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Londyn, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły w Anglii będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupu w Primarku. Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach projektu Leonardo przewidziano na lipiec. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Rzymu (10 osób) oraz do Barcelony (8 osób). Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.

27.02.2014 - W środę 26 lutego 2014 roku w szkole gościła grupa 2 nauczycieli i 7 uczniów z Grantham College w Anglii. Część uczniów Zespołu Szkół im. J. Tuwima wraz z uczniami z Anglii i pod czujnym okiem nauczycieli przygotowała specjały kuchni polskiej i angielskiej, które podczas przerwy zostały zaserwowane uczniom całej szkoły. Więcej zdjęć na naszym profilu FB

05.12.2013 -
Bielscy “tuwimowcy”coraz bardziej widoczni w mieście Newtona I Thatcher Edukacyjny mariaż bielskiego „Tuwima” i Grantham College w środkowej Anglii.

W tym roku mija 10 lat odkąd trwa współpraca  bielskiego Zespołu Szkól im. Juliana Tuwima z Grantham College, który mieści się w środkowej Anglii, w mieście, gdzie przyszedł na świat  zarówno Izaak Newton(którego pomnik zdobi centralny plac miasta), jak  i… Margaret Thatcher !  Co więcej partnerzy nie są sobą wcale znudzeni – nowe formy kooperacji polskiej szkoły i angielskiego college’u,  stawiane obu placówkom zadania   w dziedzinie  edukacji , oraz wspólne wyzwania,  spowodowały, że współpraca ta rozwija się w najróżniejszych formach i kierunkach.

Czytaj więcej: Grantham College

Leonardo da Vinci 2012-2014

Beneficjentem projektu: "Kształtowanie kompetencji zawodowych hotelarzy i organizatorów turystyki z uwzględnieniem aktualnych standardów europejskich." jest Nasza Szkoła, natomiast uczestnikami, są uczniowie klas drugich i trzecich technikum hotelarstwa i obsługi turystycznej (osoby pełnoletnie), którzy będą gościć u partnerów: dwie szkoły zawodowe w Wielkiej Brytanii, szkole zawodowej w Austrii oraz w Grupie Hotelowej we Włoszech. Całkowita wartość projektu to 149.874,00 EURO. Głównym celem projektu jest praktyczne sprawdzenie wiedzy nabytej przez uczestników w trakcie nauki szkolnej, nabycie nowych umiejętności w zakresie technik i metod pacy w hotelach i ośrodkach turystycznych.

Autorami projektu są mgr Jarosław Pniok oraz mgr Ryszard Stoecker.