07.10.2014 - Nabożeństwo ekumeniczne i zasadzenie cebulek żonkili obok salwatoriańskiego kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zainaugurowały  w dniu dzisiejszym kolejną edycję programu „Pola Nadziei”, popularyzującego ideę opieki hospicyjne.

Podczas uroczystości każda ze szkolnych delegacji otrzymała cebulki żonkili w tym również przedstawiciele naszej szkoły.Wszystkie zebrane pieniądze, gromadzone dzięki poszczególnym akcjom, przekazywane są na budowę hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

13.02.2014 - Hospicjum to też życie! Od piątku w naszej szkole rozpoczynamy kiermasze pyszności. Zachęcamy wszystkich uczniów oraz nauczycieli do aktywnego kupowania:). Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na budowę stacjonarnego hospicjum w Bielsku- Białej w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei.

17.12.2013 - W czwartek nasza szkoła gościła dzieci ze Świetlicy Środowiskowej z Wapienicy. Dziewczyny z klasy II et przygotowały atrakcyjne zabawy oraz konkursy. Największą popularnością cieszyły się tatuaże z henny. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało paczkę mikołajkową.

12.12.2013 - Mikołajki w Domu Małego Dziecka. W dniu 10.12.2013 r. uczennice z naszej szkoły razem z Panią Marszałek, złożyły wizytę w Domu Małego Dziecka w Bielsku –Białej. Podopieczni placówki otrzymali od nas prezenty mikołajkowe, które sprawiły im dużo radości. Wspólnie spędzony czas na zabawach nauczał nas odrobinę empatii wobec tych, którzy w sposób szczególny potrzebują troski i wielu gestów dobroci. 

Szkolne Koło Wolontariatu

09.12.2013 - DZIĘKUJEMY!!!! W imieniu podopiecznych Domu Małego Dziecka w Bielsku - Białej, dzieci ze Świetlicy Środowiskowej oraz młodzieży z Ośrodka Szkolno -Wychowawczego, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji paczek mikołajkowych. W tym roku dzięki hojności wielu ludzi, udało nam się zebrać 1450 zł oraz dużą ilość słodyczy i artykułów  szkolno-biurowych. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy was do dalszej współpracy:)

Szkolne Koło Wolontariatu 

26.11.2013 - Już w przyszłym tygodniu w naszej szkole odbędą się kiermasze świąteczne. Będzie można kupić piękne kartki świąteczne i inne ozdoby świąteczne. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na budowę bielskiego hospicjum dla osób nieuleczalnie chorych. Szukam osób, które chcą podzielić się swoimi talentami plastycznymi i pomogą nam w robieniu ozdób świątecznych.
Więcej informacji u Pani Marszałek lub Pani Krzyżowskiej- Szuty.

22.10.2013 - Nabożeństwo ekumeniczne i zasadzenie cebulek żonkili obok salwatoriańskiego kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zainaugurowały 21 października w Bielsku-Białej kolejną edycję programu „Pola Nadziei ”, która ma na celu popularyzowanie wsród społeczeństwa opieki hospicyjnej oraz konieczność  istnienia stacjonarch hospicjów.  Każda ze szkolnych delegacji w tym uczniowie z naszej szkoły, otrzymała cebulki żonkili. Na miejscu, obok kościoła kwiaty zasadzili m.in. Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej oraz  ksiądz biskup Piotr Greger.

30.09.2013 - Szkolne Koło Wolontariatu od tego tygodnia rozpoczyna akcję Mikołajki 2013. Wszystkich uczniów, którzy chcą się włączyć w akcję w sposób aktywny zapraszamy do współpracy. Jak co roku organizujemy kiermasze słodkości, szukamy sponsorów oraz orgaznizujemy zbiórkę artykułów szkolnych i biurowych. Więcej informacji u Pani Wiesławy Marszałek

{nomultithumb}17.12.2012 - W tym roku szkolnym zakończyliśmy akcję „Mikołajki 2012”. Dzięki staraniom uczniów oraz ofiarności sponsorów udało nam się zebrać 1200 zł oraz mnóstwo słodyczy i artykułów szkolno-biurowych. Część pieniędzy przeznaczyliśmy na zakup artykułów plastycznych dla dzieci korzystających ze Świetlicy Środowiskowej w Wapienicy. Przy ulicy Jaskrowej w zeszłym tygodniu uczennice z klasy 3 et razem z opiekunem Panią Marszałek, przygotowały spotkanie mikołajkowe dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej. Podopieczni świetlicy spędzili czas na dobrej zabawie a pod koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały prezenty. Natomiast do Domu Małego Dziecka w dniu wczorajszym trafiły najpotrzebniejsze rzeczy zakupione za kwotę 900 zł. Młodzież, która przekazała podarunki maluchom spędziła czas na wspólnej zabawie z najmłodszymi mieszkańcami Domu Dziecka. Przekazaliśmy również słodycze dla dzieci z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, który znajduję się na parterze budynku przy ul. Filarowej. Wszystkim, którzy okazali swoją dobroć i wsparli naszą tegoroczna akcję Mikołajkową w imieniu wszystkich dzieci oraz ich opiekunów serdecznie dziękujemy.   

W miesiącu listopadzie zakończyliśmy kiermasze ciast z których dochód będzie przeznaczony na zakup rzeczy najpotrzebniejszych do bielskiego Domu Małego Dziecka. Dzięki aktywności uczniów oraz ich rodziców udało nam się w  tym roku uzyskać ze sprzedaży ciasta 480 zł. Wszystkim zaangażowanym  uczniom dziękujemy. 

{nomultithumb}W dniu 15.10.2012r. nabożeństwo ekumeniczne w kościele NMP Królowej Polski zainaugurowało w Bielsku-Białej  po raz dziewiąty program „Pola Nadziei 2013”, popularyzujący ideę opieki hospicyjnej. Uczniowie z klasy 2et  zasadzili żonkile w szkolnym ogródku na ul. Jaskrowej, gdzie będą czekać na pierwsze wiosenne słońce. W tym roku szkolnym jak i w poprzednich latach podejmiemy się realizacji programu organizując w drugim semestrze różnorodne wydarzenia w tym na pewno kiermasz ciast i żonkili na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego im. Jana Pawła II w Bielsku. 

 

„Mikołajki 2012”

 W ramach tegorocznej akcji „Mikołajki 2012”, rozpoczynamy w naszej szkole kiermasz ciast i ciasteczek. Każdy zakupiony kawałek ciasta to cegiełka, która pozwoli nam na zakup słodyczy, artykułów szkolno-biurowych oraz zabawek dla dzieci, które liczą na naszą pomoc. Życzymy wszystkim smacznego.

                                                        Szkolne Koło Wolontariatu

I ty możesz w każdej chwili dołączyć do grupy wolontariuszy wspierających wszystkich ludzi potrzebujących twojej pomocy. Wśród naszych uczniów już są chętni, którzy od września podjęli wolontariat. Więcej informacji można uzyskać u Pani mgr Wiesławy Marszałek.

W ramach akcji „Pola Nadziei” w której uczestniczy nasza szkoła , ogłaszamy szkolny konkurs na najlepszą prezentację multimedialną dotyczącą działalności hospicjum, opieki paliatywnej, wolontariatu oraz problematyki choroby i śmierci. Prezentacje można składać do 15.IV.2012 r u Pani Wiesławy Marszałek. Regulamin konkursu znajduje się w załączniku do artykułu.


SZKOLNY KONKURS
„HOSPICJUM TO TEŻ ZYCIE”
NA NAJLEPSZĄ PREZENATCJĘ MULITIMEDIALNĄ
DLA UCZNIÓW ZS im. J.TUWIMA

REGULAMIN

1. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów naszej szkoły problematyką ludzi nieuleczalnie chorych przebywających w hospicjach.

2. W konkursie biorą udział przedstawiciele wszystkich klas ZS im. J.Tuwima.

3. Każdy uczeń przygotowuje jedną prezentację multimedialną na płytce CD lub pamięci przenośnej. Praca w miarę możliwości powinna zawierać krótką bibliografię.

4. Prace konkursowe należy składać do 15.IV. 2012 r.
u Pani Wiesławy Marszałek

5. Ocenie podlega:
- znajomość problematyki
- umiejętności informatyczne
- kreatywność


2. Ogłoszenie wyników konkursu zostanie umieszczone na stronie internetowej Zespołu Szkół: www.tuwim.edu.pl w dniu 30.IV.2012 r.

3. Wszyscy zwycięzcy otrzymają nagrody .

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!